Історія Знам'янки

Знам’янка як залізнична станція утворилася 1869 року, після того як відкрито рух поїздів на лінії Одеса — Харків. Назвали станцію так само, як і невелике селище, що за 3 км від неї, — Знам’янка (тепер — Знам’янка Друга), яке заснували 1730 року переселенці з Центральної Росії (імовірно — із села Знам’янського Орловської губернії). Переселенці займалися теслярним, токарним і меблевим ремеслами.

Станцію Знам’янка з вокзалом та конторськими спорудами побудовано на галявині Чорного лісу, через який проходила залізнична колія Одеса — Харків. Чорний ліс розташований на правому березі верхів’я Інгульця, а його південно-західна частина виходить на вододіл між річками Інгулець та Інгул.

За часів татарських набігів на Київщину та Поділля поблизу проходив Чорний шлях, яким пересувалися нападники. У самому лісі вони зосереджували свої загони перед набігами, робили засідки. У 1764 — 1781 роках термін «чорний» застосовувався до значної території теперішнього Знам’янського району, яка входила до військових поселень Чорного гусарського полку. Природознавці пов’язують назву Чорний ліс з тим, що він густий і дуже затінений, оскільки в ньому переважають великі дубово-грабові масиви.

інші Заклади категорії “Історія Знам'янки”

Цифровий паспорт